IX MISTRZOSTWA POLSKI ENERGETYKÓW W MARATONIE ROWEROWYM MTB

Dodał
Aktualizacja: Maj 19, 2017
18403369_1022768224520450_7657749629426753355_n

Mimo niepewnej pogody, zamglenia, mżawki i temperatury ok. 12 stopni Krakowska edycja Vienna Life Lang Team Maratony przyciągnęła około 1000 startujących, a miasteczko wyścigu tętniło życiem od samego rana. W ramach Vienna Life Lang Team Maratony w Krakowie rozegrano również 13 maja 2017 r. IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB TAURON CUP. Kolorowe Błonia kolejny raz udowodniły, że Kraków jest kolarską stolicą Polski.

Magia Krakowa działa nadal również na energetyków i do IX Mistrzostw zgłoszono 168 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 37 firmy z całej Polski. Co prawda było to mniejsza ilość niż w roku ubiegłym ale i tak dla startujących należą się wielkie słowa uznania. Ponownie ze względu na małą ilość, panie musiały wystartować na jednym, wspólnym dystansie MINI bez podziału na kategorie wiekowe.

Energetycy tradycyjnie startowali na wszystkich dystansach – w mini i medio w 3 kategoriach wiekowych, na grand fondo w dwóch. Ostatecznie sklasyfikowano 141 startujących. W poszczególnych kategoriach obyło się bez niespodzianek, triumfowali faworyci. Klasyfikację drużynową po raz trzeci z rzędu wygrało RAFAKO, posiadając najbardziej wyrównany zespół. Drugim miejscem ponownie musieli się zadowolić reprezentanci PGE Dystrybucji, trzecie zajęła reprezentacja PSE S.A.  W trakcie dekoracji zwycięzców, puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczali przedstawiciele organizatora – TKKF „ENERGIA”, sponsorów – TAURON Polska Energia S.A. i Rafako S.A. Pewny novum były medale dla wszystkich uczestników Mistrzostw, które otrzymywali po przejechaniu swoich dystansów. Sponsorami zawodów były: TAURON Polska Energia S.A., Rafako S.A., MPEC w Krakowie S.A. oraz EDF Polska S.A, natomiast patronat medialny sprawował portal Nowa Energia.

Źródło: www.mtbenergetykow.pl

Wyniki:

wyniki_2017_net

Galeria zdjęć:

(więcej na stronie www.mtbenergetykow.pl)