Energetycy wrócili do Kluszkowców

Dodał
Aktualizacja: styczeń 16, 2023
IMG_20230107_104431

Ponad 90 osób wzięło udział w XXIV Mistrzostwach Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się od 5 do 8 stycznia 2023 r. w Kluszkowcach, z bazą kwaterunkową w Niedzicy. Mimo niesprzyjającej pogody zawody przebiegły bez komplikacji.

Narciarze wrócili w dobrze znane dla siebie strony. Po raz kolejny, w ciągu kilku ostatnich lat, mistrzostwa zorganizowano w urokliwie położonym, wśród pienińskich krajobrazów, Ośrodku Czorsztyn-ski, znajdującym się w Kluszkowcach. Noclegi były także w miejscu znanym z poprzednich edycji mistrzostw – Domu Wypoczynkowym Pod Taborem oraz w Hotelu Pieniny. Oba obiekty znajdowały się w Niedzicy.

Pierwszy dzień mistrzostw, a więc czwartek, 5 stycznia, poświęcony był na kwaterunek i sprawy organizacyjne. Zawodnicy przyjechali do dwóch ośrodków i wieczorem mogli odebrać karnety narciarskie. W tym roku organizatorzy dali możliwość wyboru, w zależności od wybranego rodzaju karnetu, można było jeździć, na trasach Ośrodka Czorsztyn-ski oraz w sąsiednich miejscowościach – w ramach karnetu TATRY SUPER-SKI.

Następnego, w piątek, mimo niekorzystnych warunków pogodowych (padający kilka dni wcześniej deszcz, zamiast śniegu, a do tego dodatnie temperatury), zgodnie z planem w ośrodku narciarskim w Kluszkowcach odbył się kilkugodzinny trening z ustawionymi tyczkami i pomiarem czasu. Wieczorem uczestnicy mistrzostw odebrali numery startowe, przyporządkowane do listy, z wylosowaną kolejnością startu według kategorii.

Sobota – dzień zawodów i zakończenia

W sobotę, 7 stycznia, około godziny 10 rozpoczęto zawody. Uczestników mistrzostw, jak zawsze, dowieziono na stok autokarem. Trasa była specjalnie przygotowana dla narciarzy. Zgodnie z regulaminem zawody zainaugurowały panie z kategorie M3 i kolejno, według kategorii, aż do M1. Zjazdy odbyły się sprawnie i bez niepotrzebnych opóźnień. Na miejscu obecny był spiker, który prowadził mistrzostwa. Po wszystkich przejazdach i rozstrzygnięciach nagrodzano najlepszych zawodników i zawodniczki na stoku. Na listę startową wpisanych było 96 uczestników. Ostatecznie zawody ukończyło 84 z nich, reprezentujących 19 drużyn. Wśród panów, niemal już tradycyjnie, najlepszy czas przejazdu osiągnął Aleksy Bartoszewicz z PGNiG TERMIKA. Wśród pań najszybsza była Gabriela Sołtys z TAURON Wytwarzanie Elektrownie Łaziska. Najlepszą drużyną w klasyfikacji drużynowej została PGNiG TERMIKA, za którą uplasowała się ekipa TAURON Pomiary sp. zo.o., a na najniższym stopniu znalazła się PGNiG TERMIKA 2. Na szczęście w tym roku, podobnie, jak w trakcie ubiegłorocznej imprezy, obyło się bez przypadków kontuzji.

Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym Micherda, w sobotę, około godziny 19. Na samym początku wręczono statuetki i dyplomy (medale rozdano już wcześniej na stoku) w klasyfikacji indywidualnej, a potem drużynowej. Później rozdano nagrody. W ceremonii zakończenia brali  przedstawiciele komitetu organizacyjnego mistrzostw: Prezes Zarządu Federacji Sportowej „Energetyk” – Marek Gralec, Dyrektor Biura Zarządu – Łukasz Bigoszewski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Artur Grabowski oraz Jerzy Zięba. Oficjalnego zakończenia imprezy dokonał Prezes Marek Gralec. Później uczestnicy korzystali z przygotowanego poczęstunku, a chętni brali udział w zabawie tanecznej.

Wyniki:

energetycy-wyniki-zawodów

Klasyfikacja drużynowa XXIV MPE w NA

Plakat:

Plakat XXIV Mistrzostw Polski Energ w Narciarstwie Alpejskim 2023 (1)

Wszystkie zdjęcia z mistrzostw, w pełnej rozdzielczości, można pobrać przez poniższego linka (wygasa 23.01.2023):

https://we.tl/t-43TFvnuzIM

Galeria zdjęć (za zdjęcia serdecznie dziękujemy Michałowi Plewikowi i Jerzemu Ziębie):